Naši řidiči a ochrana před koronavirem
Řidiči jsou v této prazvláštní a specifické situaci také v první linii. Možná nejsou tak vidět jako lékaři, zdravotní sestry, či hasiči, ale na jejich práci závisí zásobování naší země. Jsou nyní jediní, kdo se dostane za hranice a zpět, abychom měli co nakupovat, z čeho vyrábět.
Pro obyvatele České republiky se stalo nošení roušek samozřejmostí (jako vždy se najdou i výjimky a zarputilí odpůrci).
Jaká je situace u evropských sousedů nám popsal jeden z našich řidičů.
"Například v Německu byla rouška u lidí k vidění na začátku pandemie. Dokonce nám je dávali v německých firmách na nakládkách a vykládkách. Teď je však většina lidí nenosí a na toho kdo roušku má, je spíše pohlíženo jako na nakaženého. Podobná situace převládá i například ve Švýcarsku či Holandsku, kde nemají problém Vás přivítat podáním ruky, které samozřejmě nyní odmítáme" Směje se náš řidič Honza.
Podobná opatření jako u nás jsou třeba na Slovensku a stejně tak zavádí povinné nošení roušek i Rakousko, to zatím jen při vstupech do obchodů.
Ve většině ostatních států Evropy jde spíše o doporučení než nařízení vlády a to včetně Itálie, která je jednou z nejvíce postižených zemí. Provoz skladů má ovšem svá "bezpečnostní" specifika.
"My jsme vybaveni od začátku krize respirátory, které jsme dostali ještě dříve, než nebyly k sehnání a u nás povinné. Také má každý z nás roušku na každý den za volantem. V autě máme litrovou desinfekci na ruce a další dezinfekci na povrchy, nechybí ani krabice s jednorázovými rukavicemi. Hlídáme si také nakládky a vykládky, abychom se nedostávali moc do kontaktu s lidmi." A dále doplňuje, že u některých firem jsou restrikce opravdu přísné. "Kupříkladu přijedete, rozplachtujete auto a jdete si sednout do kabiny, po nakládce počkáte, až se skladníci vzdálí a jdete zaplachtovat auto."
Kluci, děkujeme, že Vás máme!